10 priežasčių keliauti su vaiku
Patarimai

10 priežasčių keliauti su vaiku!

Kelionės keičia gyvenimą – tai puikus būdas išeiti iš savo kasdienio gyvenimo ir patirti nuotykių skonį. Kelionė yra jaudinanti tiek keliaujant atskirai, tiek su draugais ar šeimos narias.

Čia yra 10 priežasčių, kodėl tėvams verta keliauti su savo vaiku.

Parodyti vaikams, koks yra didelis pasaulis

Kai praleidžiate laiką toli nuo namų, kur jūsų niekas nepažįsta, jūs suprantate, kad pasaulis yra daug didesnis už jūsų gyvenamąjį miestą.

Nesvarbu, ar jūsų vaikas yra futbolo komandos žvaigždė, ar jam sunku susirasti draugų mokykloje, išeiti iš jo kasdienio gyvenimo, kiekvienas supranta, kad esate maža žuvis labai didelėje jūroje. Rodydami vaikams, kokia didelė yra Žemė, galime padėti jiems rasti savo vietą pasaulyje.

Praleisti laiką kartu kokybe

Šiuo metu suaugusieji, jaunuoliai ir vaikai vis dažniau praleidžia laisvą laiką elektroniniuose įrenginiuose.

Daugelis šeimų neturi pakankamai laiko tarpusavio deryboms, nes jie labiau įtraukiami į technologijas, dirba socialiniuose tinkluose, rašo tekstinius pranešimus ar žiūri televizorių.

Kelionė yra puiki proga atitraukti šeimos narius nuo kompiuterio ar telefono ekrano, mėgautis kokybišku laiku ir jausti tikrą bendruomenės jausmą.

Sužinoti daugiau apie vienas kitą

Laisvas kelionės grafikas gali padėti jums sužinoti daugiau apie vienas kitą.Pavyzdžiui, ar jūsų vaikas domisi tam tikra veikla, ar jis bijo išbandyti naują veiklą? Ar jūsų šeima griežtai vadovaujasi tvarkaraščiu arba pasirenka spontaniškumą? Kokia patraukliausia kelionės dalis? Galite bendrauti įvairiomis temomis, apie kurias, galbūt nesate net pagalvoję!

Pastebėti detales

Vaikai yra labai atidūs, jie suteikia laiko įvertinti gamtos grožį.Važiuodamasis su vaikais galėsite viska stebėti daug detaliau ir kartu parodyti vaikams taip pat.

Padidinti vaikų įpročius ir pomėgius

Kelionės leidžia mums pažinti naują maistą, muziką, gyvenimo būdą, kultūrą ir kalbas.Keliaudami jūsų vaikai gali atrasti naujų dalykų, kuriuos jiems patinka.

Jausti nuotykius

Maži vaikai turi natūralų norą išgyventi įvairius patarimus – jie mėgsta tyrinėti pasaulį. Jie užfiksuoja naują patirtį, suinteresuoti gaudyti kiekvieną naują vaizdą, garsą, skonį ir kvapą.

Kaupti bendrus atsiminimus

Šeimos kelionių pasidalijimas yra puikus būdas dalintis bendrais prisiminimais ir prisiminti bendrus įvykius.

Darbas duoda vaisių

Kelionės gali daug kainuoti. Parodykite savo vaikams, kad sunkus kasdienis darbas gali būti puikus būdas tinkamai atsipalaiduoti. Galite pasakyti, kad vaikai turi planuoti ir atsidėti pinigus kelionėms į priekį.

Mokyti vaikus istorijos

Pavyzdžiui, žiūrėdami Egipto piramides ar kitus žinomus žmogaus istorijos objektus, vaikai įsimins istoriją daug greičiau.

Skatinti užuojautą vaikams

Kelionė padės jūsų šeimai būti dėkinga už dalykus, kuriuos matote ir jaučiate – prieglobstį, saugumą ir maistą. Žiūrint naujienų transliacijas ne tas pats, kaip iš tikrųjų matyti, kiek žmonių gyvena sudėtingame pasaulyje. Kurdami asmeninius santykius su žmonėmis iš kitų pasaulio vietų, jums atsiras gailestingumas, o pasaulėžiūra pasikeis amžinai.

Na ir pabaigai, vienas geriausių būdų keliauti su vaikais yra kemperių nuoma. Šie automobiliai itin suartiną šeimą, o kelionių kainos yra itin įkandamos. Keliautojai keliaudami kemperiu gali pamatyti daugiau nei įprastai keliaujant lėktuvu.

Viešasis transportas
Patarimai

Kodėl viešasis transportas tinkamas vaikams?

Gyvenimas be automobilio Lietuvoje, nėra ypač įprastas dalykas. Ypač ar įsivaizduojate savo gyvenimą be automobilio dabar gimus vaikams, jie sąmoningai mums praneša, kad turite turėti automobilį.

Dabar automobiliai vertinami kaip esminė geros ar vidutinės klasės auklėjimo priemonė – tai yra priemonė išlaikyti mūsų vaikų saugumą nuo išorinio pasaulio blogybių ir patogios prieigos prie daugybės paskirties vietų, į kurias mes turime juos pristatyti.

Daugumai tėvų gyvenimas be automobilio yra nemažas iššūkis, kadangi keleivių pervežimas ir panašios paslaugos kainuoja itin nemažai, tad lieka tik viešasis transportas.

Yra didelių iššūkių tėvams be automobilio. Aš sugalvojau, kad esu pasiryžęs tęsti mūsų gyvenimą be automobilio net ir gimus vaikui ir tai buvo puikus pasirinkimas mūsų vaikų sveikatai ir gerovei. Štai kodėl:

Šalyje, kurioje dauguma kelionių iš vienos vietos į kitą skiria iki 10 km yra daugybė maršrutinių taksi bei kitų transporto paslaugas teikiančių įmonių, kurios nuveža tiesiai iki vietos. Remiantis Britų Kolumbijos universiteto atliktu tyrimu, viešojo transporto keleiviai yra tris kartus labiau linkę išsisavinti naujus dalykus, kadangi jie turi laiko papildomai leisti laiką mokydamiesi ir gilindami savo žinias.

Kai vaikai auga važiuojant autobusais ir traukiniais, vaikai mokosi įgūdžių, reikalingų apeiti nepatogias situacijas. Juk dauguma mūsų užaugo keliaujant į mokyklą ir į būrelius viešuoju transportu.

Jie pradeda mažą keliones į pasaulio pažinimą, kaip ir mano dukra, neseniai pradėjo nešioti savo kuprinę ir planuoti tvarkaraštį ir kelionių planavimą. Pasitikėjimas, kuris atsiranda dėl šių sugebėjimų, padės jiems susidurti su problemomis ir jas išspręsti, kurias mama ir tėtis negali padėti.

Ir kalbėdamas apie susiduriančias dalykus … Vaikai, kurie daugiausia laiko praleidžia kontroliuojamose erdvėse – nuo namų iki automobilio į mokyklą / prekybos centrą / pamoką / žaidimo būrelį, turi labai ribotą kontaktą su žmonėmis, su kuriais jie bendrauja. Kita vertus, vaikai, kurie važiuoja viešuoju transportu, turi daug galimybių bendrauti su savo bendraamžiais. Jie mokosi priimti skirtumus, mandagiai bendrauti su svetimais, nustatyti ir gerbti ribas.

Taigi, kelionės viešuoju tranposrtu skatina jauno žmogaus savarankiškumą bei gerą elgseną.

patyčios mokyklose
Patarimai

Iššūkis – patyčių mažinimas mokymo įstaigose

Žinau, kad visų vaikų ugdymo gerinimas sukelia idėjų apie tokius dalykus kaip teisingas finansavimas, kolegijų, universitetų pasirengimas, mokytojų efektyvumas ir kitos politikos sritys. Bet yra ir dar vienas galvosūkis, kuris nėra atvaizduojamas ant švietimo paviršiaus: gerumas.

Paprastai studentai, moksleiviai kurie daug sunkiau mokosi ir gauną didesnę vertę iš mokyklos, susiduria su patyčiomis priekabiavimais ar reguliariais prasivardžiavimai. Štai kodėl mes nusprendėme koks šioje pozicijoje turėtų būti švietimo ramstis jaunam vaikui. Naujausi pranešimai apie diskriminaciją, netoleranciją ir priešiškumą mokyklose mane tiesiog žlugdo.

Diskriminuojami vaikai prarandaa motyvacija ir norą mokytis bei siekti aukščiausių rezultatų. Ši būsena gali paveikti ir jo ateities planus bei norą užsidirbti pinigų ir užauginti nuosavus vaikus

Kiekvienais metais, kuomet atrodo žmonės tobulėja ir technologijos auga, patyčių skaičius mokyklose vis sparčiai auga. Vaikai turėtų jaustis saugiai priimami ir laukiami mokykloje. Tačiau taip nėra, o  tai laužo mano širdį, kada skaitau apie studentus, kurie buvo išgąsdinti dėl jų rasės ar religijos. Apie 27% vidurinių ir aukštųjų mokyklų studentų ir moksleivių praneša apie neapykantos įsiveržimus mokykloje. Kyla natūralus klausimas, kaip šie mokiniai gali sutelkti dėmesį į algebrines formules arba praktikuotis žodžių darybą, kai jie yra persekiojami?

Mūsų vidurinių mokyklų „gerovės iššūkis“ siekia panaikinti tokį elgesį iki tol, kol jis tikrai gali pasitraukti. Mes pasirinkome kelias vidurines  mokyklas, kuriose su komanda mėginsime mažinti patyčių skaičių klasėse. Apie priekabiavimą prie mokyklų taip pat gali išgirsti dažnas tėvelis, šis priekabiavimų, pinigų atėmimų skaičius  yra didesnis nei bet kuriasi metais anksčiau.

Per daugybę klasės ir mokyklinių renginių studentai – moksleiviai praktikuos gerus elgesio modelius, tokius kaip skirtumų priėmimas ir aktyvus klausymasis, o mokytojai ir administratoriai puoselės ir švęs gerumą.

Moksliniai tyrimai parodė, kad mokyklos aplinka yra didžiulis mokinių gerovės ir ateities potencialo veiksnys. Jei visos šalies mokyklos ateityje dalyvaus šiame iššūkyje ir užbaigs gerinti ir auginti sveikesnę ir teigiamą mokyklos aplinką, tai gali padėti tik sėkmingiau išspręsti mūsų tautos ateitį.

Laikui bėgant pranešime kaip galite prisijungti prie mūsų pastangų gerinant atmosferą mokymo įstaigose. Planuojame skirti dovanas, kad padėtume išplėsti savo programą, kad pasiektumėte dar tūkstančius studentų, atlikdami šį iššūkį. Jau greitai apie šį iššūkį pranešime per socialinės žiniasklaidos priemones, blogus bei didžiausius naujienų portalus Lietuvoje.

Mūsų vaikai turėtų nebijoti mokytis.  Šis iššūkis gali atrodyti kaip paprastas mintis, bet atėjo laikas pradėti dėti didelį žingsnį į priekį.

Jeigu jūs galvojate, kad galite padėti mums ir norite prisijungti prie šio patyčių mažinimo iššūkio, būtinai parašykite mums el. laišką užpildydami šią el. formą.

Vaiko tinklaraštis
Patarimai

Asmeninis jūsų vaiko tinklaraštis

Daugiau nei 6 milijonai nepilnamečių vaikų rašo tinklaraščius su tėvų ar be jų žinios. Dienoraščiai, blogai ir vlogai (video tinklaraščiai) yra ypač populiaru tarp vaikų. Kyla klausimas, ar tėvai turėtų leisti savo vaikams skelbti visą vaikams žinomą informaciją internetiniame dienoraštyje? Kaip tėvai gali užtikrinti, kad jų vaikai saugiai prižiūrėtų savo tinklaraščius?

Iš kur šitas šurmulys?

Daugybę internetinių dienoraščių, kuriuos kuria vaikai, galima rasti per „MySpace“ platformą, kurios paslaugų teikimo sąlygose aiškiai nurodyta, kad nuo 14 metų jūs galite pradėti kurti savo asmeninį tinklaraštį.

„LiveJourna“ yra dar viena populiari tinklaraščių parinktis vaikams ir paaugliams.

„LiveJournal“ politikoje teigiama, kad bet kuriam vyresniam nei 13 metų asmeniui paslauga bus suteikta visiškai legaliai. Deja, taip pat yra daug dienoraščių, kuriuos vaikai, jaunesni nei 14 metų, parašė naudodamiesi šiomis ar kitomis, tam skirtomis, programinėmis įrangomis. Šie vaikai paprasčiausiai meluoja apie jų amžių registracijos procese.

Daugumai tėvų tai kelia didelį susirūpinimą dėl saugumo internete. Ar vaikams iki 18 metų turėtų būti leidžiama rašyti viešą dienoraštį? Kaip tėvai gali saugiai prižiūrėti ir tvarkyti vaikų internetinius dienoraščius?

Toliau pateikiama dienoraščių apie vaikus naudos apžvalga, taip pat keletas patarimų, kaip padėti tėvams apsaugoti savo vaikus nuo per didelės ir nereikalingos informacijos platinimo.

Nepaisant to, dienoraščiai kelia daug naudos vaikams, įskaitant:

  • Tobulėjantys rašymo įgūdžiai;
  • Gerėjantys bendravimo įgūdžiai;
  • Pagerinti socialiniai įgūdžiai;
  • Patobulinti interneto įgūdžiai
  • Patobulinti kompiuteriniai ir techniniai įgūdžiai bei žinios.

Internetiniai saugos patarimai vaikams

Pasinaudokite šiais patarimais ir užtikrinkite, kad vaiko internetinė veikla būtų saugi:

Taisyklės: Nustatykite internetinių dienoraščių veiksmų taisykles. Pavyzdžiui, vaikai neturėtų naudoti savo vardo, adreso, mokyklos vardo, asmeninių nuotraukų ir pan. internete. Kitaip tariant, asmeninę informaciją reikėtų uždrausti.

Apsauga nuo slaptažodžio nulaužimo ir privatumas: Suraskite dienoraščių paslaugą, kuri leidžia jūsų vaiko internetiniam dienoraščiui būti privačiam ir apsaugotam slaptažodžiu,  tik patikimi draugai gali jį peržiūrėti.

Stebėkite tinklaraštį: Reguliariai stebėkite savo vaiko tinklaraštį. Perskaitykite turinį ir komentarus, sekite nuorodas, skaitykite draugų tinklaraščius ir pan., kad gautumėte išsamią informaciją apie savo vaiko internetinę veiklą, susijusią su tinklaraščiu.

Kalbėkitės su savo vaiku: Raskite laiko, kad apsvarstytumėte vaiko dienoraštį. Leisk jam arba jai dalintis tuo, ką jis daro, ir mokytis techniškai ir socialiai su jumis. Kai jis ar ji su jumis dalijasi savo žiniomis, praleiskite laiką pasidalinti patarimais dėl interneto saugos. Pasidalinkite su savo vaiku bendrąja patirtimi. Kai kyla abejonių, įveskite į  Google paieškos sistemą savo vaiko vardą, kad gautumėte išsamią informaciją apie jo blogą.

Reklamuokite: SEO paslaugos yra vienas geriausių būdų padidinti vaiko tinklaraštį. Kuo daugiau lankytojų bus jūsų atžalos puslapyje, tuo laimingesnis ir motyvuotas jūsų vaikas bus.

Apibendrinant, internetiniai dienoraščiai, kuriami video blogai skatina jūsų vaiką tobulėti tiek socialiai, bet taip ir gilinti kompiuterinis žinias, kurios gali praversti ateityje. Svarbiausia, sekite savo vaiko publikuojamą turinį internete, o gal net pasiprašykite tapti savo jaunojo tinklaraštininko vyr. redaktore.

Negana to, jeigu nesugalvojate ir nerandate patarimų ką padovanoti vaikui gimtadienio proga, asmeninis tinklaraštis, tikrai puiki idėja.

Vaikų gimtadienių idėjos
Patarimai

Vaikų gimtadienių idėjos

Gimtadienis daugumai mūsų mėgstamiausia metų šventė.  Ši diena ypatinga – todėl reikia pasirūpinti tinkamu, įsimintinu ir smagiu gimtadienio paminėjimu artimiausių žmonių draugijoje. Šiame straipsnyje, o gal greičiau minčių kratinyje pateiksiu kelis patarimus, paremtus savo praktika, kokios gali būti vaikų gimtadienių idėjos ir kaip suorganizuoti puikų gimtadienio vakarėlį savo vaikui neišleidžiant daugybės pinigų.

Auginu 2 vaikus, berniukus, vienam neseniai suėjo 9, o kitam 6 metukai. Auginti panašaus amžiaus ir ypač jaunus vaikinukus yra ganėtinai nelengva užduotis, o ką jau kalbėt apie gimtadienio šventės organizavimą.  Juk draugų begalybė ir visų jų būtinai reikia šventėje, o gimtadienis negali būti prastesnis nei brolio.

Turbūt pirma mintis šaunanti į galvą jums kaip ir daugumai – boulingas, picerija ar kita labai panaši veikla yra išeitis. Tačiau, net nereikia skaičiuoti, kad jeigu į gimtadienio šventę susirinks nuo 5 – 10 ar daugiau sūnaus ar dukros draugų, gimtadienis jums kainuos kaip neblogas savaitgalis pajūryje. Ką daryti, kad taip nenutiktu ir kaip suorganizuoti gimtadienį, kad vaikai ir jūs būtumėte patenkinti?

Kaip suorganizuoti gimtadienį? Rekomenduojamos vaikų gimtadienių idėjos Jums.

Vaikų gimtadienų idėjos Jums

  1. Kodas „Tema“

Šventėje turi būti akcentuojama gimtadienio tema bei aprangos kodas. Kodėl tai svarbu? Vaikai yra pasinėrę į daugumą animacinių serialų, žaidimų, apie kuriuos jūs turbūt net nesate girdėję. SVARBU! Tik nesugalvokite temos išrinkti savo nuožiūra bus prastai. Žinokite, nebe tie laikai, kai tėvai išrenka temą, kuri jiems atrodo tinkama ir visi laimingi švenčia. NE. Būtinai pasitarkite su savo atžala, užsiminkite, kad gimtadienis bus su specialia tema ir kuo jis norėtų būti vakarėlyje persirengęs arba kitaip tariant į ką norėtų įsikūnyti. Patikėkit, vaikas tikrai žinos kuo jis nori būti.

Išsiųskite pakvietimus visiems vaiko draugams į gimtadienio vakarėlį su nurodyta tema, bet NEPAMIRŠKITE, pasirinktu jūsų vaiko personažu negali būt persirengęs niekas kitas daugiau. Juk tai jūsų vaiko gimtadienis. Būtinai tai paminėti kvietime. VISKAS. Lieka tik sugalvoti vakarėlio vietą, tam puikiai tinka gamta, nuosavas kiemas – tikrai kažką sugalvosite. Atsižvelgiant į vakarėlio tema sugalvokite žaidimų kolektyvui, jeigu gimtadienio šventėje dalyvaus ir tėveliai būtinai įtraukite ir juos.

  1. HOBIS – geriausia šventė jūsų vaikui

Gali nuskambėti keistai, tačiau paskirkite gimtadienio šventės programą jūsų vaiko mėgstamiausiai veiklai. Tarkime, praėjusiai metais šventėme vaiko 8 metų gimtadienį, susirinko 7 draugai iš pačio ryto ir spėkit ką jie veikė? Žaidė kompiuterinius žaidimus, aplinkui buvo stalas nukrautas pyragais, gėrimais, tortu ir vaisiais.

Na, o kalbant apie kompiuterinius žaidimus, viskas turi būti paruoštas ir sustyguota. 7 metų gimtadienio šventėje buvo paruoštas kompiuterinio žaidimo „FIfa 16“ (futbolo simuliatorius) turnyras su prizais, turnyrine lentele, nugalėtojo taure ir kitomis smulkmenomis. Turnyras truko apie 5 valandas, kol vieni vaikai žaidė varžybas, kiti vaikai bendravo, juokėsi ir kitaip leido laiką. Iš vaiko girdėjau, kad tai buvo geriausias jo gimtadienis.  Todėl sužinokite ką jūsų vaikas mėgsta labiausiai ir suorganizuokite veiklą, kuri bus paremta jo hobiu.

Galite sugalvoti ir kitokių panašių užsiėmimų, jeigu auginate mergaitę galite drąsiai suorganizuoti naminę fotosesiją, makiažo pamokas ir kitą panašią veiklą. Patikėkite manimi, tai viena geriausių idėjų gimtadienio proga.

  1. Linksmybių autobusas

Tai viena iš geriausių vaikų gimtadienių idėjų, kurią esu mačiusi. Praėjusiais metais mano draugė savo dukrai išnuomavo mikroautobusą su vairuotoju vienai dienai. Ir ne, tai nebuvo kažkoks prabangus mikroautobusų, limuzinų parkas. Ne paslaptis, kainos ten tikrai nėra iš žemiausių. Ji susirado paprastą mikroautobusų nuomos tinklapį, išsiuntė jiems užklausą ar pavyktų suorganizuoti gimtadienį ir pasivažinėti po miesto gražiausias vietas su vaikais. Atsakymas buvo teigiamas.

Nepatikėsit, ji buvo nustebusi, mikroautobusas buvo išpuoštas balionais, automobilio viduje grojo jos paprašytas ir sudarytas muzikos grojaraštis ir net gi tortą buvo užsakę.  Vairuotojas buvo itin geros nuotaikos, profesionalus, nepaisant to, kad vaikai šūkavo, fotografavosi, žaidė žaidimus ir t.t Visas šitas malonumas truko nuo 12.00 iki 18.00, net 6 VALANDAS. Jūs įsivaizduojate kiek kainuotų limuzinas 6 valandoms? Kainų neskelbsiu, bet kaip mano draugė minėjo ji sutaupė maždaug 4x išleistos sumos, kurią galėjo išleisti limuzinų nuomos punkte.

Tikiuosi šios 3  paprastos vaikų gimtadienių idėjos bus naudingos jums ir būtinai jas išmėginsite ateityje. Gimtadienio šventę suorganizuoti vaikui – nemenkas iššūkis, bet manau, kad šios vaikų gimtadienių idėjos jūsų raktas į puikią šventę.

 

AČIŪ.