Viešasis transportas

Kodėl viešasis transportas tinkamas vaikams?

Gyvenimas be automobilio Lietuvoje, nėra ypač įprastas dalykas. Ypač ar įsivaizduojate savo gyvenimą be automobilio dabar gimus vaikams, jie sąmoningai mums praneša, kad turite turėti automobilį.

Dabar automobiliai vertinami kaip esminė geros ar vidutinės klasės auklėjimo priemonė – tai yra priemonė išlaikyti mūsų vaikų saugumą nuo išorinio pasaulio blogybių ir patogios prieigos prie daugybės paskirties vietų, į kurias mes turime juos pristatyti.

Daugumai tėvų gyvenimas be automobilio yra nemažas iššūkis, kadangi keleivių pervežimas ir panašios paslaugos kainuoja itin nemažai, tad lieka tik viešasis transportas.

Yra didelių iššūkių tėvams be automobilio. Aš sugalvojau, kad esu pasiryžęs tęsti mūsų gyvenimą be automobilio net ir gimus vaikui ir tai buvo puikus pasirinkimas mūsų vaikų sveikatai ir gerovei. Štai kodėl:

Šalyje, kurioje dauguma kelionių iš vienos vietos į kitą skiria iki 10 km yra daugybė maršrutinių taksi bei kitų transporto paslaugas teikiančių įmonių, kurios nuveža tiesiai iki vietos. Remiantis Britų Kolumbijos universiteto atliktu tyrimu, viešojo transporto keleiviai yra tris kartus labiau linkę išsisavinti naujus dalykus, kadangi jie turi laiko papildomai leisti laiką mokydamiesi ir gilindami savo žinias.

Kai vaikai auga važiuojant autobusais ir traukiniais, vaikai mokosi įgūdžių, reikalingų apeiti nepatogias situacijas. Juk dauguma mūsų užaugo keliaujant į mokyklą ir į būrelius viešuoju transportu.

Jie pradeda mažą keliones į pasaulio pažinimą, kaip ir mano dukra, neseniai pradėjo nešioti savo kuprinę ir planuoti tvarkaraštį ir kelionių planavimą. Pasitikėjimas, kuris atsiranda dėl šių sugebėjimų, padės jiems susidurti su problemomis ir jas išspręsti, kurias mama ir tėtis negali padėti.

Ir kalbėdamas apie susiduriančias dalykus … Vaikai, kurie daugiausia laiko praleidžia kontroliuojamose erdvėse – nuo namų iki automobilio į mokyklą / prekybos centrą / pamoką / žaidimo būrelį, turi labai ribotą kontaktą su žmonėmis, su kuriais jie bendrauja. Kita vertus, vaikai, kurie važiuoja viešuoju transportu, turi daug galimybių bendrauti su savo bendraamžiais. Jie mokosi priimti skirtumus, mandagiai bendrauti su svetimais, nustatyti ir gerbti ribas.

Taigi, kelionės viešuoju tranposrtu skatina jauno žmogaus savarankiškumą bei gerą elgseną.