Vaiko tinklaraštis

Asmeninis jūsų vaiko tinklaraštis

Daugiau nei 6 milijonai nepilnamečių vaikų rašo tinklaraščius su tėvų ar be jų žinios. Dienoraščiai, blogai ir vlogai (video tinklaraščiai) yra ypač populiaru tarp vaikų. Kyla klausimas, ar tėvai turėtų leisti savo vaikams skelbti visą vaikams žinomą informaciją internetiniame dienoraštyje? Kaip tėvai gali užtikrinti, kad jų vaikai saugiai prižiūrėtų savo tinklaraščius?

Iš kur šitas šurmulys?

Daugybę internetinių dienoraščių, kuriuos kuria vaikai, galima rasti per „MySpace“ platformą, kurios paslaugų teikimo sąlygose aiškiai nurodyta, kad nuo 14 metų jūs galite pradėti kurti savo asmeninį tinklaraštį.

„LiveJourna“ yra dar viena populiari tinklaraščių parinktis vaikams ir paaugliams.

„LiveJournal“ politikoje teigiama, kad bet kuriam vyresniam nei 13 metų asmeniui paslauga bus suteikta visiškai legaliai. Deja, taip pat yra daug dienoraščių, kuriuos vaikai, jaunesni nei 14 metų, parašė naudodamiesi šiomis ar kitomis, tam skirtomis, programinėmis įrangomis. Šie vaikai paprasčiausiai meluoja apie jų amžių registracijos procese.

Daugumai tėvų tai kelia didelį susirūpinimą dėl saugumo internete. Ar vaikams iki 18 metų turėtų būti leidžiama rašyti viešą dienoraštį? Kaip tėvai gali saugiai prižiūrėti ir tvarkyti vaikų internetinius dienoraščius?

Toliau pateikiama dienoraščių apie vaikus naudos apžvalga, taip pat keletas patarimų, kaip padėti tėvams apsaugoti savo vaikus nuo per didelės ir nereikalingos informacijos platinimo.

Nepaisant to, dienoraščiai kelia daug naudos vaikams, įskaitant:

  • Tobulėjantys rašymo įgūdžiai;
  • Gerėjantys bendravimo įgūdžiai;
  • Pagerinti socialiniai įgūdžiai;
  • Patobulinti interneto įgūdžiai
  • Patobulinti kompiuteriniai ir techniniai įgūdžiai bei žinios.

Internetiniai saugos patarimai vaikams

Pasinaudokite šiais patarimais ir užtikrinkite, kad vaiko internetinė veikla būtų saugi:

Taisyklės: Nustatykite internetinių dienoraščių veiksmų taisykles. Pavyzdžiui, vaikai neturėtų naudoti savo vardo, adreso, mokyklos vardo, asmeninių nuotraukų ir pan. internete. Kitaip tariant, asmeninę informaciją reikėtų uždrausti.

Apsauga nuo slaptažodžio nulaužimo ir privatumas: Suraskite dienoraščių paslaugą, kuri leidžia jūsų vaiko internetiniam dienoraščiui būti privačiam ir apsaugotam slaptažodžiu,  tik patikimi draugai gali jį peržiūrėti.

Stebėkite tinklaraštį: Reguliariai stebėkite savo vaiko tinklaraštį. Perskaitykite turinį ir komentarus, sekite nuorodas, skaitykite draugų tinklaraščius ir pan., kad gautumėte išsamią informaciją apie savo vaiko internetinę veiklą, susijusią su tinklaraščiu.

Kalbėkitės su savo vaiku: Raskite laiko, kad apsvarstytumėte vaiko dienoraštį. Leisk jam arba jai dalintis tuo, ką jis daro, ir mokytis techniškai ir socialiai su jumis. Kai jis ar ji su jumis dalijasi savo žiniomis, praleiskite laiką pasidalinti patarimais dėl interneto saugos. Pasidalinkite su savo vaiku bendrąja patirtimi. Kai kyla abejonių, įveskite į  Google paieškos sistemą savo vaiko vardą, kad gautumėte išsamią informaciją apie jo blogą.

Reklamuokite: SEO paslaugos yra vienas geriausių būdų padidinti vaiko tinklaraštį. Kuo daugiau lankytojų bus jūsų atžalos puslapyje, tuo laimingesnis ir motyvuotas jūsų vaikas bus.

Apibendrinant, internetiniai dienoraščiai, kuriami video blogai skatina jūsų vaiką tobulėti tiek socialiai, bet taip ir gilinti kompiuterinis žinias, kurios gali praversti ateityje. Svarbiausia, sekite savo vaiko publikuojamą turinį internete, o gal net pasiprašykite tapti savo jaunojo tinklaraštininko vyr. redaktore.

Negana to, jeigu nesugalvojate ir nerandate patarimų ką padovanoti vaikui gimtadienio proga, asmeninis tinklaraštis, tikrai puiki idėja.